Reklama

Świat

Prezydent Duda: musi powstać specjalny Trybunał Karny, aby Rosjanie zostali ukarani za swoje zbrodnie na Ukrainie

Edyta Roś, Wiktoria Nicałek/PAP
Dodano: 01.02.2023
71318_44523108_44523090
Share
Udostępnij
Aby, ta odpowiedzialność karna, która jest konieczna za zbrodnie popełniane przez Rosjan na Ukrainie mogła zostać wyegzekwowana, musi zostać ustanowiony specjalny Trybunał Karny – powiedział w środę w Rydze prezydent Andrzej Duda. To jeden z tych tematów, które w tej chwili chcemy realizować – zapewnił.
Prezydent Andrzej Duda przebywa od wtorku z wizytą na Łotwie. W środę spotkał się z prezydentem tego kraju Egilsem Levitsem.
 
Prezydent Duda podkreślił na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Łotwy, że przyłącza się do jego inicjatywy ustanowienia specjalnego Trybunału Karnego do osądzenia sprawców zbrodni agresji przeciwko Ukrainie.
 
"Jako prawnicy rozmawiając także z ekspertami wiemy doskonale, że istnieje pewna luka w zakresie prawa międzynarodowego, która nie pozwala postawić zbrodniarzy rosyjskich tej wojny przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym" – powiedział Andrzej Duda.
 
Według niego, aby ta odpowiedzialność karna, która jest konieczna za zbrodnie popełniane przez Rosjan na Ukrainie mogła zostać wyegzekwowana musi zostać ustanowiony specjalny Trybunał Karny.
 
Zapewnił, że wraz z prezydentem Łotwy działa i będzie działał w tym zakresie. "Będziemy też rozmawiali z naszymi koleżankami, kolegami na arenie międzynarodowej. To jest jeden z tych najważniejszych tematów, które w tej chwili chcemy realizować" – podkreślił Andrzej Duda. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy