Reklama

Świat

Kancelaria Prezydenta: Andrzej Duda przyznał prezydentowi Łotwy Order Orła Białego

Sylwia Dąbkowska-Pożyczka / PAP
Dodano: 01.02.2023
71312_1lu4
Share
Udostępnij
Prezydent Andrzej Duda przyznał Order Orła Białego prezydentowi Łotwy Egilsowi Levitsowi; polski przywódca otrzymał od prezydenta Łotwy Order Westharda – poinformowała w środę prezydencka kancelaria. W środę w Rydze odbyło się spotkanie prezydentów Polski i Łotwy.

Polski prezydent wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przebywa od wtorku z wizytą na Łotwie. W środę w Rydze Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Levitsem. Według KPRP, tematem rozmowy jest bezpieczeństwo w regionie, w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Prezydencka kancelaria przekazała w środę na Twitterze, że Andrzej Duda przyznał Order Orła Białego prezydentowi Egilsowi Levitsowi, natomiast polski przywódca otrzymał od prezydenta Łotwy Order Westharda.

Jak poinformowało Biuro Polityki Międzynarodowej, Krzyżami Uznania zostali odznaczeni przez prezydenta Łotwy: szef BPM Marcin Przydacz, prezydencka minister Małgorzata Paprocka oraz polska ambasador na Łotwie Monika Michaliszyn.

Order Westharda to odznaczenie łotewskie ustanowione 12 maja 1938 r. z okazji dwudziestolecia powstania niepodległego Państwa Łotewskiego.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy