Reklama

Świat

Izrael: premier Netanjahu zapowiedział zdecydowaną odpowiedź na palestyńskie ataki w Jerozolimie

PAP
Dodano: 29.01.2023
71258_29st2
Share
Udostępnij
Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział w sobotę "zdecydowaną, szybką i precyzyjną" reakcję na piątkowy atak palestyński w pobliżu synagogi na obrzeżach Jerozolimy, w wyniku którego zginęło siedem osób. W Zachodnim Brzegu Jordanu wojsko izraelskie zostało wzmocnione dodatkowymi oddziałami.

"Nie dążymy do eskalacji, ale jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz. Nasza odpowiedź będzie zdecydowana, szybka i precyzyjna" – powiedział Netanjahu po posiedzeniu rządu, który omawiał przyspieszenie procesu wydawania pozwoleń dla Izraelczyków, którzy już złożyli wnioski o pozwolenie na broń.

W piątek wieczorem 21-letni uzbrojony Palestyńczyk otworzył ogień do osób wychodzących z jednej z synagog w Jerozolimie Wschodniej, które brały udział w szabasowych modlitwach w dzień pamięci o Holokauście. Siedem z nich zginęło, trzy zostały ranne. Napastnik został zastrzelony przez policję, podczas ucieczki z miejsca zbrodni. Był to najkrwawszy od lat zamach terrorystyczny w Jerozolimie.

W sobotę 13-letni palestyński chłopiec na Starym Mieście w Jerozolimie otworzył ogień do grupy izraelskich przechodniów, raniąc dwie osoby, po czym został postrzelony przez uzbrojonych cywilów.

Piątkowy atak w Jerozolimie nastąpił dzień po operacji izraelskiej armii w Dżaninie, mieście na Zachodnim Brzegu Jordanu, w rezultacie której dziewięciu Palestyńczyków poniosło śmierć.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy