Reklama

Świat

Zełenski: walka o Bachmut, Sołedar i inne miasta wschodu trwa

PAP
Dodano: 14.01.2023
70853_14st3
Share
Udostępnij
Ciężka bitwa o obwód doniecki Ukrainy jest kontynuowana; walka o Bachmut, Sołedar i inne miasta wschodu trwa – ogłosił w nagraniu opublikowanym w piątek na Facebooku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

"Mimo, że wróg skoncentrował na tym odcinku większość swoich sił, nasi żołnierze – wszyscy obrońcy Ukrainy – bronią swojego kraju. Dziękuję wszystkim za wypełnianie swojej służby" – powiedział ukraiński prezydent (https://fb.watch/i1wiNJ_S-u/).

"324 dni od inwazji i spójrzmy jak wszystko w Rosji się zmienia. Gryzą się między sobą, a to jasny sygnał ich upadku. I wyraźna zachęta dla nas wszystkich, żeby wywierać na agresorów więcej presji i zadawać im coraz więcej strat" – powiedział Zełenski.

Prezydent podsumował również "dyplomatyczny maraton" Kijowa, podczas którego w piątek omówił współpracę dwustronną z prezydent Słowacji Zuzaną Czaputovą i premierem Albanii Edim Ramą. Zełenski powtórzył również kierowane pod adresem Litwinów podziękowania w dniu, w którym w ramach obchodów Dnia Obrońców Wolności w litewskim Sejmie wręczono mu Nagrodę Wolności. W imieniu Zełenskiego, wyróżnienie odebrał ambasador Ukrainy w Wilnie Petro Beszta.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy