Reklama

Świat

Węgry: mężczyzna zaatakował trzech policjantów, jeden nie żyje

Marcin Furdyna / PAP
Dodano: 13.01.2023
70826_13st3
Share
Udostępnij
W nocy z czwartku na piątek w Budapeszcie mężczyzna zaatakował nożem trzech funkcjonariuszy policji podczas interwencji; jeden z nich zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych ran – poinformowała w piątek w oświadczeniu węgierska policja.

W dniu 12 stycznia zaraz po godz. 23 komenda policji w Budapeszcie dostała zgłoszenie z XI dzielnicy (Ujbuda na zachodnim brzegu Dunaju), że mężczyzna próbował dostać się do sąsiedniego mieszkania przy ulicy Lecke.

Po przybyciu na miejsce policjanci ujęli mężczyznę, który wcześniej zaatakował nożem trzech funkcjonariuszy i zaczął uciekać; został jednak postrzelony w nogę.

Ranni funkcjonariusze policji oraz zatrzymany mężczyzna zostali zabrani przez karetkę pogotowia; jeden z policjantów zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

Kondolencje dla rodziny zmarłego policjanta złożył w porannym programie w Radiu Kossuth premier Viktor Orban. „Funkcjonariusze policji muszą być szanowani, ponieważ jest to niebezpieczny zawód” – dodał Orban, zaznaczając, że podobne zdarzenia są dość rzadkie w Budapeszcie, a funkcjonariusze dobrze wykonują swoje obowiązki.

Policjant, który zginał na służbie, to 29-letni sierżant Peter Baumann. „Hołd naszemu koledze oddajemy czarną flagą na budynkach policji i żałobną wstęgą na pojazdach służbowych” – poinformowała węgierska policja.

Policja nie podała dlaczego zatrzymany mężczyzna próbował dostać się do sąsiedniego mieszkania.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy