Reklama

Świat

Prezydent Zełenski: dziś ponownie zobaczyłem pewność prezydentów Dudy i Nausedy, razem przywrócimy pokój

PAP
Dodano: 11.01.2023
70779_11st7
Share
Udostępnij
Dziś ponownie zobaczyłem pewność prezydentów Polski i Litwy, Andrzeja Dudy i Gitanasa Nausedy. Razem przejdziemy drogę do przywrócenia bezpieczeństwa Ukrainie i całej Europie, przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy i pokoju – ogłosił w opublikowanym na Facebooku nagraniu Wołodymyr Zełenski, komentując środowe spotkanie przywódców państw Trójkąta Lubelskiego we Lwowie.

"Polska podjęła decyzję o dostarczeniu Ukrainie czołgów, bardzo za to dziękuję" – powiedział ukraiński prezydent (https://tinyurl.com/ycf9jjjx). Wcześniej w środę we Lwowie polski prezydent Andrzej Duda poinformował o podjęciu decyzji o przekazaniu Ukrainie kompanii czołgów Leopard, w ramach budowania międzynarodowej koalicji w tej sprawie.

"Litwa przekazuje nam systemy obrony powietrznej; broń potrzebną do obrony przed irańskimi dronami, do obrony naszej infrastruktury energetycznej" – mówił również Zełenski. Prezydent Nauseda ogłosił w środę przekazanie Ukrainie kolejnej partii uzbrojenia i amunicji.

"Poruszyliśmy dziś też temat naszej integracji z Unią Europejską i NATO. Musimy w tym roku osiągnąć widoczny postęp w integracji europejskiej. Polska i Litwa są gotowe, żeby nas w tym wspierać" – podkreślił ukraiński przywódca. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy