Reklama

Świat

USA: wstrzymano wszystkie odloty w kraju; Biały Dom informuje, że nie ma śladu cyberataku na Federalną Administrację Lotnictwa

PAP
Dodano: 11.01.2023
70768_11st14
Share
Udostępnij
Do godz. 9.30 rano czasu wschodniego (EST) (15.30 w Polsce) w USA wstrzymano wszystkie odloty. Biały Dom poinformował, że nie odkryto żadnego śladu cyberataku na Federalną Administrację Lotnictwa (FAA) – poinformowała w środę telewizja CBS News.

Prezydent USA Joe Biden został poinformowany o incydencie – przekazała rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre. Dodała, że prezydent zlecił już przeprowadzenie śledztwa mającego zbadać przyczyny awarii.

"Samoloty nadal mogą lądować, jednak w tej chwili niemożliwe są ich starty" – powiedział podczas konferencji prasowej w Białym Domu Joe Biden.

Według danych strony FlightAware.com liczba opóźnionych lotów wewnętrznych i zewnętrznych w USA wynosi obecnie ponad 3,5 tys.

Agencja Associated Press poinformowała wcześniej w środę o problemie technicznym w Federalnej Administracji Lotnictwa, który spowodował opóźnienia lotów w całym kraju. "FAA pracuje nad przywróceniem systemu powiadamiania o lotach. Przeprowadzamy ostateczne kontrole i ponownie ładujemy system" – poinformowała wówczas agencja w poście na Twitterze. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy