Reklama

Świat

United Cup – mikst Świątek – Hurkacz dał Polsce awans do półfinału

PAP
Dodano: 04.01.2023
70584_4st10
Share
Udostępnij
Polska pokonała Włochy 3:2 i awansowała do półfinału tenisowego turnieju drużyn mieszanych United Cup w Australii. Decydujący punkt zdobyli w mikście Iga Świątek i Hubert Hukarcz, którzy pokonali Camillę Rosatello i Lorenzo Musettiego 6:1, 6:2.

Świątek i Hurkacz choć nie mają dużego doświadczenia w grze mieszanej, to sprawę awansu rozstrzygnęli bardzo szybko. Spotkanie trwało nieco ponad godzinę.
 
"Zwycięstwa w turnieju drużynowym sprawiają jeszcze więcej przyjemności niż w indywidualnym. Byłam bardzo podekscytowana przed tym meczem, wiedziałam, że jest ważny i cieszę się, że udało się wygrać" – powiedziała Świątek po meczu.
 
Spotkania w United Cup składają się z pięciu pojedynków. Wcześniej Daniel Michalski przegrał z Musettim 1:6, 1:6, Świątek pokonała Martinę Trevisan 6:2, 6:4, Hurkacz uległ Matteo Berrettiniemu 4:6, 6:3, 3:6, a do remisu 2:2 doprowadziła Magda Linette, która wygrała z Lucią Bronzetti 6:1, 6:2.
 
"Dziewczyny poniosły dziś naszą drużynę i jestem im za to bardzo wdzięczny" – przyznał Hurkacz.
 
United Cup to nowość w międzynarodowym kalendarzu ATP i WTA. Pierwsza edycja rozgrywana jest w trzech miastach: Perth, Brisbane i Sydney. Bierze udział w niej 18 reprezentacji. Podzielono je na sześć grup, po dwie w każdym w mieście.
 
Polska grała w Brisbane w grupie B, w której okazała się lepsza od Kazachstanu (4:1) i Szwajcarii (3:2). Włochy natomiast wygrały z Brazylią (3:2) oraz Norwegią (5:0).
 
W innych miastach w środę również zwycięzcy grup walczą o półfinał. Awansowała też już ekipa USA, która wygrała z Wielką Brytanią 4:1. Natomiast Grecja prowadzi z Chorwacją 2:1. Stawkę uzupełni jeden z trzech pokonanych na tym etapie, który miał najlepszy bilans wszystkich występów. Już wiadomo, że będą to Włosi.
 
Półfinały zaplanowano na piątek i sobotę w Sydney, a finał odbędzie się w niedzielę.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy