Reklama

Świat

Szef ukraińskiego MSZ: zbrodniarz wojenny Putin “świętuje” Nowy Rok zabijając ludzi

PAP
Dodano: 31.12.2022
70510_31gr7
Share
Udostępnij
Zbrodniarz wojenny Putin "świętuje" Nowy Rok, zabijając ludzi, Rosja zawsze bezprawnie zajmowała miejsce w Radzie Bezpieczeństwa ONZ i dlatego powinna zostać wyrzucona z tego gremium – oświadczył w sobotę na Twitterze minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba, komentując kolejny rosyjski atak rakietowy na swój kraj.

"Tym razem zmasowany ostrzał (dokonany przez Kreml) nawet nie jest wymierzony w naszą infrastrukturę energetyczną. To celowe uderzenie w budynki mieszkalne" – podkreślił szef ukraińskiej dyplomacji (https://tinyurl.com/y5v6ra4f).

W sobotę, w ostatnim dniu 2022 roku, rosyjskie wojska zaatakowały pociskami rakietowymi m.in. Kijów, Kramatorsk, Mikołajów i Chmielnicki. Odgłosy eksplozji słychać było również m.in. w Zaporożu i Chersoniu. Jak informowały ukraińskie władze i media, część rakiet została unieszkodliwiona przez siły obrony powietrznej. Wcześniej, około godz. 12 czasu polskiego na terytorium całej Ukrainy ogłoszono alarm przeciwlotniczy. Władze stolicy powiadomiły, że w mieście zginęła co najmniej jedna osoba, a 16 zostało rannych. Mer Kijowa Witalij Kliczko przekazał, że wśród poszkodowanych jest dziennikarz z Japonii. Władze regionalne informowały o co najmniej czterech rannych cywilach w Chmielnickim, sześciu – w Mikołajowie i czterech – w Zaporożu. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy