Reklama

Świat

Trzy dni żałoby w Brazylii po śmierci Pelego, pogrzeb we wtorek

PAP
Dodano: 30.12.2022
70468_30gr1
Share
Udostępnij
Władze Brazylii ogłosiły trzy dni żałoby po śmierci Pelego, legendarnego piłkarza, który zmarł w czwartek w szpitalu w Sao Paulo w wieku 82 lat. Pogrzeb zaplanowano na wtorek, ale uroczystości rozpoczną się już dzień wcześniej – na stadionie klubu Santos FC.

W poniedziałek na środku murawy stadionu Santos FC, w którym Pele spędził większość kariery, odbędzie się 24-godzinne czuwanie przy jego trumnie, przetransportowanej ze szpitala Alberta Einsteina w Sao Paulo.

Możliwość oddania hołdu i pożegnania z "królem futbolu" na stadionie Vila Belmiro rozpocznie się w poniedziałek rano miejscowego czasu.

Następnego dnia kondukt żałobny przejdzie ulicami Santosu, mijając dzielnicę, w której mieszka 100-letnia matka Pelego, i zakończy się na cmentarzu Memorial Necropole Ecumenica. Tam legendarny piłkarz zostanie pochowany podczas prywatnej ceremonii, z udziałem rodziny.

Ostatnie doniesienia brazylijskich mediów mówią, że matka Pelego nie może opuścić łóżka i nie jest przytomna.

Trzykrotny mistrz świata (1958, 1962, 1970) zmarł w czwartek w szpitalu w Sao Paulo w wyniku niewydolności wielonarządowej spowodowanej nowotworem jelita grubego (we wrześniu 2021 roku przeszedł operację usunięcia guza okrężnicy). Miał 82 lata.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy