Reklama

Świat

Prezydent Zełenski: wkrótce wygłoszę orędzie o sytuacji państwa

PAP
Dodano: 28.12.2022
70416_44281317_44200663
Share
Udostępnij
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował we wtorek, że planuje wkrótce wygłosić przed parlamentem orędzie, którego tematem będzie sytuacja wewnętrzna i międzynarodowa jego państwa. Podkreślił, że potrzebne jest "wspólne rozumienie celów narodowych".
W codziennym wystąpieniu wideo Zełenski zapowiedział, że zwróci się do Rady Najwyższej (parlamentu) z dorocznym orędziem "o wewnętrznej i międzynarodowej sytuacji Ukrainy". Dodał następnie: "chciałbym, by to orędzie było nie raportem, ale naszą wspólną rozmową o nadchodzącym roku". Podkreślił, że Ukraińcy wkraczają w nowy rok i powinni "zachować wspólne rozumienie celów narodowych".
 
Jednym z tych celów – mówił Zełenski – "jest wyzwolenie naszej ziemi z rąk wroga", a także odbudowa kraju i powrót do domów jego obywateli. Prezydent wymienił także zacieśnianie relacji z najważniejszymi partnerami Ukrainy i otwarcie dla kraju "nowych możliwości w świecie". Jest to "zadanie na najbliższy czas, i to nie tylko dla państwa, ale dla każdego i każdej z nas" – oświadczył przywódca Ukrainy. (https://t.me/s/V_Zelenskiy_official)
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy