Reklama

Świat

Biden zatwierdził pomoc doraźną dla stanu Nowy Jork po burzy śnieżnej

PAP
Dodano: 27.12.2022
70377_44275798_44275772
Share
Udostępnij
Prezydent USA Joe Biden zatwierdził w poniedziałek federalne wsparcie dla stanu Nowy Jork po tym, jak gwałtowna śnieżna burza spowodowała śmierć co najmniej 28 osób w rejonie Buffalo i dziesiątki tysięcy mieszkańców pozbawiła prądu, poinformował Biały Dom.
Na niedzielnej konferencji prasowej gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul nazwała tę burzę „najbardziej niszczycielską burzą w długiej historii Buffalo”. W poniedziałek zwróciła się do prezydenta Joe Bidena o wydanie federalnych deklaracji stanu wyjątkowego dla hrabstw Erie i Genesee.
 
„Rozmawiałem z @KathyHochul, aby uzyskać aktualne informacje na temat ekstremalnej zimowej pogody w Nowym Jorku” – napisał Biden na Twitterze. „Jesteśmy gotowi, aby upewnić się, że mają zasoby, których potrzebują, aby przez to przejść. Moje serce jest z tymi, którzy stracili bliskich w ten świąteczny weekend. Jesteście w modlitwach moich i Jill”.
 
Setki żołnierzy Gwardii Narodowej zostało rozmieszczonych, aby pomóc w akcjach ratowniczych w stanie Nowy Jork. Hochul powiedziała, że do niedzieli policja stanowa brała udział w ponad 500 akcjach ratunkowych, w tym w porodzie.
 
W poniedziałek mniej niż 10 tys. klientów było bez prądu, powiedział burmistrz Buffalo Byron Brown na popołudniowej konferencji prasowej, dodając, że temperatura w jego własnym domu spadła do 4,4 st. C. „Z pewnością rozumiemy wyzwania, przez które przechodzi tak wiele rodzin, i frustrację, z jaką borykają się ludzie”. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy