Reklama

Świat

Korea Północna wystrzeliła dwa pociski balistyczne

PAP
Dodano: 18.12.2022
70005_18gr1
Share
Udostępnij
Korea Północna wystrzeliła w niedzielę dwa pociski balistyczne w kierunku morza u wschodniego wybrzeża Półwyspu Koreańskiego, poinformowała armia Korei Południowej.

Wiceminister obrony Japonii Toshiro Ino powiedział, że wystrzelone przez Koreę Północną pociski balistyczne wylądowały poza wyłączną strefą ekonomiczną Japonii (WSE).

Pociski poleciały na wysokość 550 km i pokonały zasięg 250 km , poinformowało japońskie Ministerstwa Obrony.Ino powiedział, że nie było doniesień o uszkodzeniach spowodowanych przez pociski.

Wystrzelenie rakiety przez Północ następuje zaledwie kilka dni po tym, jak kraj ten przetestował wysokoprężny silnik na paliwo stałe, który według ekspertów umożliwia szybsze i bardziej mobilne wystrzeliwanie pocisków balistycznych.

Test, nadzorowany przez przywódcę Kim Dzong Una, został przeprowadzony w czwartek na poligonie Sohae Satellite Launching Ground w Korei Północnej, która została wykorzystana do testowania technologii rakietowych, w tym silników rakietowych i kosmicznych pojazdów nośnych, poinformowała w piątek oficjalna agencja informacyjna KCNA.

Korea Północna przeprowadziła w tym roku bezprecedensową liczbę testów rakietowych (36), w tym międzykontynentalnego pocisku balistycznego (ICBM), który może dotrzeć do kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych, pomimo międzynarodowych zakazów i sankcji.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy