Reklama

Świat

Minister Rau po rozmowach z sekretarzem Blinkenem: obrona powietrzna Ukrainy priorytetem

PAP
Dodano: 10.12.2022
69718_9gr15
Share
Udostępnij
Zgodziliśmy się z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem, że obrona powietrzna nad Ukrainą jest teraz priorytetem – oświadczył minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau w piątek w Waszyngtonie po rozmowach z szefem dyplomacji amerykańskiej.

Blinken wyrażał obawy dotyczące kolejnej fali uchodźców z Ukrainy, w tym kontekście omawialiśmy kwestię "bezpiecznego nieba" nad Ukrainą – powiedział Rau dziennikarzom po spotkaniu z Blinkenem. Szef polskiej dyplomacji dodał, że szczegółowo omówił ze swoim amerykańskim odpowiednikiem kwestię pomocy dla Ukrainy.

Rau podkreślił, że wojna może zakończyć się "wyłącznie strategiczną porażką Rosji i przywróceniem integralności terytorialnej Ukrainy".

Przypomniał, że polskie stanowisko zakłada możliwość rozmów z Putinem dopiero po wyparciu wojsk rosyjskich z Ukrainy. Propagujemy to stanowisko wśród sojuszników z NATO, mamy zdecydowane poparcie większość państw wschodniej flanki i nikt z moich rozmówców w USA nie wskazywał żadnej alternatywy do takiej pozycji – powiedział polski minister.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy