Reklama

Świat

Siły Korei Płn. wystrzeliły 130 pocisków artyleryjskich w kierunku strefy buforowej

PAP
Dodano: 05.12.2022
69587_5gr5
Share
Udostępnij
Siły Korei Północnej wystrzeliły w poniedziałek około 130 pocisków artyleryjskich do wody w strefie buforowej przy faktycznej granicy z Koreą Południową, po raz kolejny łamiąc dwustronne porozumienie z 2018 roku – ogłosiły władze wojskowe w Seulu.

Ostrzał nastąpił w czasie, gdy Korea Południowa i Stany Zjednoczone prowadzą wspólne ćwiczenia ogniowe w regionie przygranicznym – podkreśla południowokoreańska agencja prasowa Yonhap.

Północnokoreańskie pociski spadły w morskich strefach buforowych u wschodniego i zachodniego wybrzeża kraju, po północnej stronie linii wyznaczającej faktyczną granicę pomiędzy dwoma państwami koreańskimi. Strefy zostały ustanowione w 2018 roku w ramach porozumienia o łagodzeniu napięć wojskowych.

Seul, Waszyngton i Tokio wprowadziły w ubiegłym tygodniu dodatkowe jednostronne sankcje na osoby i instytucje związane z programem zbrojeń Pjongjangu. Korea Północna przeprowadziła w ostatnich miesiącach rekordową liczbę prób pocisków balistycznych i groziła użyciem broni jądrowej. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy