Reklama

Świat

Prezydent Zełenski wysunął kandydaturę Odessy do zorganizowania Wystawy Światowej w 2030 r.

PAP
Dodano: 29.11.2022
69433_29li5
Share
Udostępnij
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przedstawił projekt kandydatury Odessy do organizacji Międzynarodowej Wystawy w 2030 roku – poinformowało we wtorek biuro ukraińskiej głowy państwa.

Zełenski zgłosił projekt odeskiej kandydatury w ramach 171. Zgromadzenia Ogólnego Międzynarodowego Biura Wystaw Światowych.

"W tym roku Ukraina stała się globalnym przykładem odwagi. A miliardy ludzi na wszystkich kontynentach zobaczyły, co znaczy ukraińska niezłomność i dlaczego rosyjski terror nie osiągnie swojego celu. I zobaczą, że Ukraina stanie się wzorem odbudowy" – powiedział ukraiński prezydent.

A w 2030 roku, kiedy odbudowa Ukrainy będzie już zaawansowana, to właśnie na Ukrainie zobaczymy, do czego zdolna jest ludzkość, kiedy wszystkie narody współpracują dla pokoju i bezpieczeństwa, dla rozwoju i lepszej przyszłości dla wszystkich ludzi" – dodał

"Czy to sprawiedliwe, że Wystawy Światowe tak długo omijały naszą część Europy? Warto to naprawić. I idealnie jest naprawić to w Odessie, w mieście, które zawsze było i jest wielonarodowe i wielokulturowe – podsumował.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy