Reklama

Świat

Ukraina: w grudniu kolejna fala potajemnej mobilizacji do rosyjskiej armii

PAP
Dodano: 27.11.2022
69334_44063928_44063919
Share
Udostępnij
10 grudnia w Rosji i na okupowanych terytoriach Ukrainy ruszy kolejna fala potajemnej mobilizacji do rosyjskiej armii – pisze w niedzielę sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.
Minionej doby ukraińskie siły odparły wrogie ataki w okolicy pięciu miejscowości w obwodzie ługańskim i donieckim w Donbasie. Rosyjska armia przeprowadziła dwa ostrzały rakietowe obiektów cywilnych miasta Dniepr oraz 38 ostrzałów ukraińskich pozycji i obiektów cywilnych, w tym w Chersoniu, z wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych – czytamy w porannym komunikacie.
 
Sztab podaje, że w Rosji i na okupowanym ukraińskim terytorium trwają przygotowania do przeprowadzenia kolejnej akcji potajemnej mobilizacji do rosyjskiego wojska, która ma rozpocząć się 10 grudnia.
 
Ukraińska armia potwierdziła uderzenia w skupiska żywej siły przeciwnika w obwodzie zaporoskim w piątek. Rannych zostało ok. 100 rosyjskich żołnierzy, zniszczono ok. 10 jednostek sprzętu wojskowego i dwa magazyny amunicji.
 
Minionego dnia ukraińskie siły uderzyły w dwa punkty dowodzenia oraz 11 miejsc skoncentrowania składu osobowego, uzbrojenia i sprzętu rosyjskiej armii. (https://tinyurl.com/xz4hw6js) 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy