Reklama

Świat

Ukraina: prezydent Zełenski poinformował o uruchomieniu w całym kraju “punktów niezłomności”

PAP
Dodano: 23.11.2022
69208_23li1
Share
Udostępnij
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski we wtorek wieczorem w swoim regularnym wystąpieniu w mediach społecznościowych poinformował o uruchomieniu w całym kraju "punktów niezłomności", gdzie w razie masowych rosyjskich nalotów obywatele będą mogli uzyskać niezbędną pomoc.

Zełenski powiedział, że jeśli ponownie dojdzie do masowych rosyjskich nalotów, a dostaw energii elektrycznej nie da się przywrócić w ciągu kilku godzin, zostanie uruchomiona praca „Punktów Niezłomności”.

"Są tam wszystkie podstawowe media: prąd, sieć komórkowa i Internet, ogrzewanie, woda, apteczka. Całkowicie za darmo i przez całą dobę" – powiedział.

Zełenski podał, że przygotowano już ponad cztery tysiące takich punktów i będą działać w budynkach administracyjnych, a także w szkołach i stacjach ukraińskiej Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Uruchomiono również specjalną stronę, na której znajduje się mapa takich punktów w całym kraju. Jest ona stale aktualizowana.

"Wszyscy musimy być przygotowani na każdy scenariusz, biorąc pod uwagę to, jak terroryści walczą przeciwko naszemu narodowi i co próbują zrobić. Jestem pewien, że pomagając sobie nawzajem, wszyscy razem przetrwamy tę zimę" – zaznaczył prezydent.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy