Reklama

Świat

Premier Finlandii: Polska robi więcej, niż powinna, by wesprzeć Ukrainę, Finlandia także wykonuje swoją część

PAP
Dodano: 20.11.2022
69149_20li11
Share
Udostępnij
Polska robi więcej, niż powinna, by wesprzeć Ukrainę, w tym pomagając uchodźcom i pomagając innym we wsparciu. Finlandia także wykonuje swoją część; podjęliśmy decyzję o pomocy wojskowej wartości 55 mln euro – powiedziała premier Finlandii Sanna Marin po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim.

W niedzielę premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Helsinkach z premier Finlandii Sanną Marin. Jak powiedziała w wystąpieniu po spotkaniu, rozmowy dotyczyły m.in. wsparcia dla Ukrainy. "Polska robi więcej, niż powinna, pomagając uchodźcom z Ukrainy, a także pomagając innym pomagać Ukrainie" – oświadczyła.

"Finlandia również wykonuje swoją część. Podjęliśmy decyzje o dostawie pakietu pomocy wojskowej na rzecz Ukrainy; jest to do tej pory największa dostawa o wartości 55 mln euro, a będzie więcej" – zapowiedziała Marin. Podkreśliła, że Finlandia "zrobi wszystko, co należy".

style="text-align: justify;"> Jak dodała, należy również pociągnąć do odpowiedzialności Rosję, "ponieważ nie może być tak, że Rosja będzie gwałcić prawo międzynarodowe zupełnie bezkarnie". "Musimy zmusić ją do zapłacenia za zniszczenia, jakie spowodowała; także okrucieństwa i przestępstwa, jakie Rosja popełnia, nie mogą przejść bezkarnie" – podkreśliła premier Finlandii.

Premier Finlandii wskazała, że rozmowy dotyczyły m.in. dołączenia Szwecji i Finlandii do NATO. "Dziękuję Polsce w tym punkcie – Polska była bardzo pomocna w tym procesie; cechowała się przywództwem wobec innych, choć pozostały pewne kwestie do rozwiązania" – mówiła premier Finlandii.

Marin poinformowała także, że rozmowy dotyczyły również kwestii gospodarczych – gospodarki leśnej i programów unijnych.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy