Reklama

Świat

Prezydent Zełenski o eksplozji w Polsce: nie wiem na 100 proc., co się stało, myślę, że świat też nie wie

PAP
Dodano: 17.11.2022
69020_17li2
Share
Udostępnij
"Nie wiem na 100 procent, co się stało. Myślę, że świat również tego nie wie" – powiedział w czwartek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski o okolicznościach eksplozji, do której doszło we wtorek na terytorium Polski. Zapowiedział, że "ukraińscy urzędnicy udadzą się na miejsce wybuchu (…), ponieważ Kijów chce uczestniczyć w badaniu tego zdarzenia".

Ukraiński przywódca wystąpił na forum za pośrednictwem łącza wideo podczas Bloomberg New Economy Forum, które odbywa się w Singapurze.

"Nie wiem na 100 procent, co się stało. Myślę, że świat również tego nie wie" – powiedział Zełenski, cytowany przez Bloomberga. "Nie możemy powiedzieć konkretnie, że były to działania na przykład obrony powietrznej Ukrainy" – zastrzegł.

W ocenie Bloomberga słowa te świadczą o tym, że Zełenski złagodził swoje stanowisko w sprawie pochodzenia rakiety, która we wtorek spadła na terytorium Polski. Wcześniej w czwartek prezydent USA Joe Biden powiedział, że dostępne obecnie dowody nie są zgodne z wcześniejszą wypowiedzią Zełenskiego, że eksplozji w Polsce nie spowodowała ukraińska rakieta.

Przywódca podkreślił też, że "nie będzie pokoju, jeśli całe terytorium Ukrainy nie zostanie odzyskane, łącznie z Krymem, okupowanym od 2014 roku". Zakończenie wojny zależy od woli politycznej Rosji" – wskazał. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy