Reklama

Świat

Trump: To, co się dzieje podczas głosowania, jest “bardzo, bardzo niesprawiedliwe”

PAP
Dodano: 09.11.2022
68762_9li2
Share
Udostępnij
Były prezydent USA Donald Trump wyraził w mediach społecznościowych oburzenie związane z awariami maszyn do tabulacji głosów w Arizonie. "To, co się dzieje, jest bardzo, bardzo niesprawiedliwe" – powiedział w wideo opublikowanym na swoim portalu Truth Social. Wezwał też do protestów.

"Mówią, że maszyny nie działają. Mówią, że kończy im się papier (…) To bardzo, bardzo niesprawiedliwe, co się dzieje" – powiedział Trump. Odniósł się w ten sposób do awarii maszyn do zliczania głosów w hrabstwie Maricopa w Arizonie. Według władz, problem dotyczył maszyn w ok. 20 proc. lokali wyborczych w tym największym hrabstwie stanu. Jednocześnie przedstawiciele zapewnili, że awaria maszyn nie przeszkodzi w oddaniu głosu.

Trump sugerował, że może to być celowy zabieg wymierzony w wyborców Republikanów, którzy w większości głosują w lokalach, a nie korespondencyjnie.
/>
Były prezydent wyraził też we wtorek wątpliwości co do przebiegu głosowania w innych stanach, m.in. w Pensylwanii i Detroit w Michigan.

"Sytuacja z głosami korespondencyjnymi w Detroit jest BARDZO ZŁA. Ludzie przychodzą do lokali, by tylko usłyszeć, +przepraszam, już zagłosowałeś+. Protestujcie, protestujcie, protestujcie!" – napisał. Miejscowe władze mocno zaprzeczyły, by takie sytuacje miały miejsce.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy