Reklama

Świat

Zełenski: konieczne jest nakłonienie Rosji do “prawdziwych rozmów pokojowych”

PAP
Dodano: 08.11.2022
68732_8li2
Share
Udostępnij
Konieczne jest nakłonienie Rosji do "prawdziwych rozmów pokojowych" – oświadczył w poniedziałek wieczorem w nagraniu wideo prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Dodał, że Rosja wywiera "destabilizujący wpływ" na cały szereg problemów, w tym na przeciwdziałanie zmianom klimatu.

Zełenski podkreślił, że wpływ ten jest szczególnie szkodliwy obecnie kiedy świat stoi w obliczu wojny, kryzysu energetycznego i żywnościowego oraz – jak powiedział – "niszczenia normalnych stosunków międzynarodowych".

Sprawa zmian klimatu została „szczególnie poszkodowana”, ale pod żadnym pozorem nie należy jej zaniedbywać – zauważył prezydent.

"Jeśli ktoś podchodzi poważnie do spraw klimatu musi również podejść poważnie do konieczności natychmiastowego powstrzymania rosyjskiej agresji, przywrócenia naszej integralność terytorialnej i zmuszenia Rosji do prawdziwych rokowań pokojowych” – powiedział ukraiński prezydent.
style="font-size:12px;">
Reuter przypomina, że jeden z doradców Zełenskiego powiedział wcześniej, że Ukraina jest gotowa do rozmów z przywódcą Rosji, ale nie z Władimirem Putinem.

Według dziennika "Washington Post", administracja prezydenta Bidena zachęca Ukrainę do zasygnalizowania, że jest otwarta na ewentualne rozmowy.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy