Reklama

Świat

Szef policji Korei Płd.: kontrola tłumu była nieodpowiednia; bilans ofiar wzrósł do 156

PAP
Dodano: 01.11.2022
68565_43845224_43845148
Share
Udostępnij
Szef policji Korei Południowej powiedział we wtorek, że kontrola tłumu w obszarze, gdzie w sobotę centrum Seulu doszło tragedii w czasie obchodów Halloween była "nieodpowiednia".
Zwierzchnik południowokoreańskiej policji Yoon Hee-keun powiedział, że kontrola tłumu w obszarze gdzie doszło do tragedii była "nieodpowiednia" i że czuje się bardzo odpowiedzialny za zdarzenie – poinformowała we wtorek agencja Reutera.
 
Jednocześnie Prezydent Korei Południowej Yoon Suk-yeol zaapelował we wtorek o podjęcie środków bezpieczeństwa w celu zapobieżenia wypadkom z masami ludzi.
 
"Powinniśmy opracować konkretne środki bezpieczeństwa, aby kontrolować tłum, nie tylko na tych ulicach, gdzie doszło do tej ogromnej katastrofy, ale w innych miejscach, takich jak stadiony i miejsca koncertów, gdzie gromadzą się duże tłumy" – powiedział Yoon.
 
Południowokoreańskie ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało we wtorek, że bilans ofiar wzrósł do 156.
 
Do tragedii doszło z soboty na niedzielę w imprezowej dzielnicy Itaewon, gdzie dziesiątki tysięcy ludzi bawiły się z okazji Halloween. W stromej, wąskiej uliczce ludzie w popłochu tratowali się nawzajem, wielu się udusiło.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy