Reklama

Świat

Zełenski: rosyjskie siły wystrzeliły już przeciwko nam 400 irańskich dronów

PAP
Dodano: 26.10.2022
68474_43802420_43802389
Share
Udostępnij
Rosyjskie wojsko wystrzeliło już przeciwko Ukrainie ok. 400 irańskich dronów kamikadze – poinformował w środę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Jak dodał, siły ukraińskie strąciły 60-70 proc. z nich.
"Około 400 irańskich dronów już zostało wykorzystanych przeciwko cywilom na Ukrainie" – powiedział Zełenski, cytowany przez portal RBK-Ukraina.
 
Prezydent przekazał, że ukraińscy wojskowi strącili ok. 60-70 proc. bezzałogowców. "To niezły wynik, ale współczuję wszystkim, którzy stracili bliskich przez ataki irańskich dronów" – podkreślił szef państwa.
 
Zełenski powiedział też, że "kilka dni temu" rozpoczęła się współpraca między Ukrainą a Izraelem w sprawie przekazania danych o irańskich dronach – pisze Interfax-Ukraina.
 
W sierpniu Rosja zaczęła kupować od Iranu drony-kamikadze, których masowe użycie na polu walki na Ukrainie rozpoczęło się we wrześniu. Bezzałogowce, głównie maszyny Shahed-136, są wykorzystywane do atakowania celów cywilnych i obiektów infrastruktury krytycznej na niemal całym terytorium kraju. Rząd w Teheranie konsekwentnie zaprzecza, że dostarczył Moskwie swoje bezzałogowce. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy