Reklama

Świat

Siły strategiczne Rosji pod okiem Putina przećwiczyły “zmasowany” atak jądrowy

PAP
Dodano: 26.10.2022
68467_43800163_43800160
Share
Udostępnij
Na poligonie Kura, znajdującym się na położonym na rosyjskim Dalekim Wschodzie półwyspie Kamczatka, przećwiczono "zmasowane" uderzenie jądrowe. Poinformowały o tym w środę rosyjskie, a za nimi – zachodnie media.
Cytują one ministra obrony Siergieja Szojgu, który przekazał, że „rosyjscy żołnierze pod dowództwem Władimira Putina przeprowadzili ćwiczenia w zakresie zmasowanego uderzenia nuklearnego w odpowiedzi na atak jądrowy przeciwnika”.
 
Niezależny portal Meduza przytoczył komunikat służby prasowej Kremla, która poinformowała, że „zadania ćwiczebne strategicznych sił powstrzymywania zostały zrealizowane w pełnym zakresie, wszystkie rakiety dosięgnęły celów i potwierdziły swoje parametry”.
 
Przekazano także komunikat Putina: „W kierunku poligonu Kura na Kamczatce wystrzelono międzykontynentalną rakietę balistyczną Jars z państwowego kosmodromu doświadczalnego w Plesiecku. Z morza Barentsa wystrzelono rakietę balistyczną Siniewa. Do wykonania zadań użyto także samolotów Tu-95MS, z których wystrzelono rakiety manewrujące klasy powietrze-ziemia”.
 
Ćwiczeniami – jak podano – dowodził Putin. We wtorek Pentagon poinformował, że został uprzedzony przez władze Rosji o planowanych manewrach. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy