Reklama

Świat

Prezydent Zełenski podziękował prezydentowi Niemiec za pomoc i wsparci

PAP
Dodano: 25.10.2022
68456_43793805_43793804
Share
Udostępnij
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował Niemcom za wsparcie jego kraju, zaatakowanego przez Rosję. W ten sposób RFN przyczynia się do pokoju na Ukrainie – powiedział Zełenski we wtorek w Kijowie po zakończeniu rozmowy z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem.
„To jest ważne i historycznie istotne” – dodał prezydent Ukrainy, podkreślając w szczególności dostarczenie przez Niemcy systemu obrony przeciwlotniczej Iris-T. Wyraził też nadzieję, że Niemcy dostarczą jeszcze więcej tych systemów, ważnych i potrzebnych w czasie rosyjskiej agresji. „Jest to teraz priorytetem dla mojego kraju” – podkreślił Zełenski.
 
Zełenski docenił również chęci Niemiec do wzmocnienia odporności energetycznej Ukrainy, szczególnie w chwili, gdy rosyjskie ataki rakietowe uszkodziły duże części sieci elektrycznych i ciepłowniczych.
 
Steinmeier ze swojej strony podkreślił, że chciał przyjechać na Ukrainę właśnie ze względu na „niegodne ataki” ze strony Rosji. „Jesteśmy po waszej stronie. Wspieramy was, i będziemy to wsparcie kontynuować, tak długo jak będzie to konieczne” – zapewnił niemiecki prezydent. Dodał, że dotyczy to zarówno pomocy ekonomicznej, politycznej, jak i militarnej.
 
Steinmeier podkreślił też, że podziwia naród ukraiński „za odwagę, za nieugiętość, za męstwo” w obliczu agresji rosyjskiej.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy