Reklama

Świat

Rosja: liczba ofiar śmiertelnych katastrofy bombowca w Jejsku wzrosła do 13, rannych jest 19 osób

PAP
Dodano: 18.10.2022
68124_43728075_43727938
Share
Udostępnij
W katastrofie bombowca Su-34, który w poniedziałek uderzył w ośmiopiętrowy blok mieszkalny w mieście Jejsk, w południowo-zachodniej Rosji, zginęło 13 osób, a 19 zostało rannych – podaje agencja Interfax, powołując się na lokalne władze.
Katastrofa miała miejsce podczas lotu treningowego z lotniska wojskowego – poinformowała rosyjska agencja RIA, na której komunikat powołuje się Reuters.
 
Według komunikatu rosyjskiego ministerstwa obrony piloci zgłosili, iż podczas startu zapalił się silnik, a paliwo w samolocie zapaliło się w momencie uderzenia w budynek.
 
Rosyjski wojskowy kanał informacyjny Zvezda opublikował nagranie, na którym widać eksplozje na pokładzie naddźwiękowego myśliwca średniego zasięgu Su-34, który spadł budynek mieszkalny. Rosyjskie agencje podały, że piloci zdołali się katapultować.
 
Nagranie z miejsca zdarzenia pokazało dużą część ośmiopiętrowego budynku w płomieniach. Lokalne władze podały później, że pożar został ugaszony.
 
W poniedziałek po południu pojawiły się doniesienia, że w "w pełni uzbrojony" samolot wojskowy rozbił się na gęsto zaludnionym obszarze, powodując pożar, który objął cztery piętra budynku i powierzchnię około 2 tys. metrów kwadratowych.
 
Wieniamin Kondratjew, rosyjski gubernator Kraju Krasnodarskiego zaprzeczył doniesieniom, że samolot był załadowany amunicją. "Gdyby tak było, to tylko połowa budynku byłaby tutaj" – powiedział rosyjski urzędnik w rozmowie z agencją RIA Nowosti.
 
Około 250 osób zostało ewakuowanych, w tym 40 dzieci, poinformowały władze. Oprócz bloku, w który uderzyła maszyna, ewakuowano też pobliskie budynki.
 
Ponad 80-tysięczny Jejsk to port nad Morzem Azowskim, w rosyjskim Kraju Krasnodarskim. W marcu Radio Swoboda podało, że w Jejsku znajduje się jedno z około 40 lotnisk w Rosji, na Białorusi i okupowanym Krymie, z których armia Rosji przeprowadza ataki na Ukrainę.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy