Reklama

Świat

Ukraina: na Nikopol spadło w nocy 50 pocisków, Zaporoże ostrzelane z systemów S-300

PAP
Dodano: 15.10.2022
68029_15pa2
Share
Udostępnij
Około 50 pocisków spadło w nocy na Nikopol, miasto w obwodzie dniepropietrowskim na południu Ukrainy – poinformowały w sobotę władze lokalne. Ranne są dwie osoby. Po raz kolejny Rosjanie zaatakowali Zaporoże, ostrzeliwując miasto z systemów rakietowych S-300.

"Rosjanie przez całą noc terroryzowali obwód nikopolski" – napisał na serwisie Telegram szef administracji obwodowej Wałentyn Rezniczenko. Jak poinformował, pod ostrzałami z systemów Grad, Uragan i ciężkiej artylerii znalazły się gminy: Nikopol, Marhanec i Czerwonohryhoriwka. Na Nikopol spadło w nocy 50 pocisków; uszkodzonych jest ponad 10 bloków wielopiętrowych i domów prywatnych, sklepy, biura i samochody – dodał szef obwodu. (https://t.me/dnipropetrovskaODA/2183).

Nad ranem wojska rosyjskie ostrzelały z systemów rakietowych S-300 Zaporoże; na miasto spadło około 10 rakiet. Wybuchły pożary po atakach używanych przez Rosjan irańskich dronów Shahed-136, ale zostały już ugaszone. Szef administracji obwodowej Ołeksandr Staruch poinformował, że w wyniku ostrzałów doszło do zniszczeń obiektów infrastruktury energetycznej i przemysłowej. Trwa ustalanie danych o osobach poszkodowanych. (https://t.me/starukhofficial/4025).

Rakiety spadły też na jedną z miejscowości w obwodzie kijowskim – poinformował gubernator tego regionu Ołeksij Kułeba, nie wymieniając jej nazwy. Według wstępnych danych nie ma ofiar. (https://t.me/OleksiyKuleba/2594).

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy