Reklama

Świat

Szef Pentagonu zapewnił ministrów obrony Bukaresztańskiej Dziewiątki, że USA będą bronić wschodniej flanki NATO

Oskar Górzyński / PAP
Dodano: 15.10.2022
68028_15pa1
Share
Udostępnij
Szef Pentagonu Lloyd Austin spotkał się w piątek w Brukseli z ministrami obrony państw Bukaresztańskiej Dziewiątki (B9) i zapewnił o "żelaznym" zobowiązaniu USA wobec obrony NATO – podał amerykański resort obrony. W spotkaniu wziął udział m.in. szef MON Mariusz Błaszczak.

"Sekretarz Austin potwierdził, że USA są zjednoczone ze swoimi środkowoeuopejskimi sojusznikami i że zobowiązanie Stanów Zjednoczonych do obrony terytorium NATO jest żelazne" – napisano w komunikacie Pentagonu.

Austin pochwalił też sojuszników za kroki wykonane w celu wzmocnienia wschodniej flanki NATO i udzielenie pomocy wojskowej dla Ukrainy. Wezwał również do utrzymania determinacji, by odstraszyć Rosję od agresji.

"Sekretarz stwierdził, że mimo wysiłków Rosji, by nas podzielić, Stany Zjednoczone i sojusznicy NATO pozostają zjednoczeni i silniejsi razem" – napisano.

justify;"> W spotkaniu, które odbyło się dzień po rozmowach ministrów obrony NATO, udział wziął szef MON Mariusz Błaszczak oraz inni szefowie resortów obrony i sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Błaszczak powiedział po spotkaniu, że zaprosił Austina do złożenia wizyty w Polsce.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy