Reklama

Świat

Prezydent Zełenski: ranni i zabici w całej Ukrainie; Rosjanie to terroryści, chcą nas zniszczyć i zetrzeć z powierzchni ziemi

PAP
Dodano: 10.10.2022
67871_10pa2
Share
Udostępnij
W całej Ukrainie trwa alarm przeciwlotniczy, spadły rakiety, są zabici i ranni; Rosjanie to terroryści, którzy próbują nas zniszczyć i zetrzeć z powierzchni ziemi – przekazał w poniedziałek rano prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Dodał, że celem wroga jest sianie paniki i chaosu oraz niszczenie sieci energetycznej.

"229. dzień toczonej na pełną skalę wojny. 229. dzień próbują nas zniszczyć i zetrzeć z powierzchni ziemi. Całkowicie. Zamordować naszych ludzi, którzy śpią w domach w Zaporożu, zabić ludzi, idących do pracy w Dnieprze i Kijowie" – napisał Zełenski na Facebooku (https://tinyurl.com/3pwk9zjx).

"Alarm powietrzny nie ustaje w całej Ukrainie. Spadły pociski. Niestety, są zabici i ranni. Wielka prośba: nie opuszczajcie schronów. Zadbajcie o siebie i bliskich. Trzymajmy się i bądźmy silni" – zaapelował do rodaków ukraiński prezydent.

Ten poranek jest ciężki, mamy do czynienia z terrorystami, którzy wystrzelili dziesiątki rakiet i irańskie drony Shahed; Rosjanie mają dwa cele: zniszczyć infrastrukturę energetyczną w całym kraju oraz wyrządzić możliwie największe straty wśród ludności cywilnej – powiedział w opublikowanym później nagraniu (https://tinyurl.com/5axtzhcd). Wyliczył, że w poniedziałek wojska rosyjskie ostrzelały obwody: kijowski, chmielnicki, lwowski, dniepropietrowski, winnicki, iwanofrankowski, zaporoski, sumski, charkowski, żytomierski, kriwohradzki oraz południe kraju.

"Jesteśmy Ukraińcami; pomagamy sobie nawzajem, wierzymy w siebie, odbudujemy wszystko, co zniszczono, teraz możemy mieć przejściowe problemy z brakiem prądu, ale nigdy nie będziemy mieli problemów z naszą pewnością w zwycięstwo" – podkreślił Zełenski.

Wróg chce nas zastraszyć i zmusić ludzi do ucieczki, ale my poruszamy się tylko naprzód, co pokazują nasze siły zbrojne – zaznaczył.

Poprosił też wszystkich o pozostanie w schronach i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa. "I zawsze pamiętajcie: Ukraina istniała przed pojawieniem się tego wroga i Ukraina będzie istniała po nim" – zakończył prezydent. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy