Reklama

Świat

Niemcy: sabotaż przyczyną masowych odwołań połączeń kolejowych na północy kraju

Berenika Lemańczyk/PAP
Dodano: 08.10.2022
67852_43649338_43649224
Share
Udostępnij
Jak podają niemieckie koleje to sabotaż był przyczyną zakłóceń w ruchu pociągów w północnych Niemczech. "Z powodu sabotażu na kablach, które są niezbędne dla ruchu pociągów, Deutsche Bahn musiały dziś rano na prawie trzy godziny wstrzymać ruch pociągów na północy kraju" – powiedziała agencji dpa rzeczniczka Deutsche Bahn.
Odpowiednie organy bezpieczeństwa prowadzą dochodzenie.
 
Wcześniej informowano, że poważne problemy w północnych Niemczech wynikały z zakłóceń w cyfrowej łączności kolejowej GSM-R (Global System for Mobile Communications – Rail). Jak pisze portal gazety "Bild am Sonntag", powołujący się na źródła kolejowe, "atak na tzw. kable GSM-R wymaga pewnej wiedzy, aby przerwać je w sposób celowy".
 
Koleje Deutsche Bahn zawiesiły w sobotę rano wszystkie połączenia dalekobieżne w północnych Niemczech. Na dworcach utknęła niezliczona ilość podróżnych.
 
Ucierpiały Brema, Hamburg, Dolna Saksonia i Szlezwik-Holsztyn – napisała kolej na Twitterze. Całkowicie odwołane były pociągi IC do i z Berlina w kierunku Amsterdamu. Pociągi IC do i z Kopenhagi i Aarhus kończyły i zaczynały bieg w Padborgu.
 
Nawet po wznowieniu ruchu kolejowego zdarzają się nieprawidłowości i przerwy – informują niemieckie media.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy