Reklama

Świat

Swiatłana Cichanouska dla PAP: białoruska armia nie zaatakuje Ukrainy

Katarzyna Stańko / PAP
Dodano: 07.10.2022
67837_7pa5
Share
Udostępnij
Białoruska armia nie zaatakuje Ukrainy; my, opozycjoniści jesteśmy tego pewni, ponieważ wśród naszego narodu, wśród żołnierzy nie ma antyukraińskich nastrojów – powiedziała PAP w piątek w Paryżu przywódczyni opozycji na Białorusi Swiatłana Cichanouska.

„Jak pokazują sondaże, 86 proc. Białorusinów jest przeciwnych wojnie na Ukrainie” – stwierdziła Cichanouska, odpowiadając na pytania PAP.

„Nasi bracia i siostry nie chcą umierać za ambicje Putina i jego reżimu. Jeśli Łukaszenka wyda rozkaz ataku na Ukrainę od północy, nasi żołnierze się temu sprzeciwią. Będą się chować. Ukraińcy są naszymi braćmi. Bez pokoju na Ukrainie nie będzie również demokracji na Białorusi, ponieważ nasze kraje i nasza sytuacja są powiązane” – podkreśliła opozycjonistka.

Planujemy dalsze działania w Europie i Francji, gdzie jesteśmy dobrze przyjmowani, z udziałem białoruskich opozycjonistów oraz europejskich polityków, aby wspierać ruchy demokratyczne na Białorusi, mówić o sytuacji naszego narodu oraz naszych więźniów politycznych.

Nagroda Nobla dla Alesia Bialackiego nas uskrzydla – powiedział PAP główny doradca Cichanouskiej, Franak Wiaczorka.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy