Reklama

Świat

Prezydent Ukrainy do Rosjan: walczcie na swoich ulicach o swoją wolność

PAP
Dodano: 28.09.2022
67568_43562990_42872229
Share
Udostępnij
Walczcie na swoich ulicach o swoją wolność; i tak już wszystko wam zabrano – zwrócił się do Rosjan w środę wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
"Chcecie żyć – uciekajcie. Chcecie żyć – oddawajcie się do niewoli. Chcecie żyć – walczcie na swoich ulicach o swoją wolność" – zwrócił się po rosyjsku do Rosjan ukraiński prezydent. (https://t.me/V_Zelenskiy_official/3437)
 
"I tak wszystko wam zabrano. Czy może ktoś z was ma platformy wiertnicze? Pałace? Winnice? A może jachty? Albo jakiś bank? O co wy w ogóle walczycie? Macie tylko kredyty, coś do zjedzenia wieczorem i teraz macie mobilizację. Walczcie o swoje! Nie przychodźcie na naszą ziemię, nie wchodźcie w naszą duszę i w naszą kulturę" – wezwał Zełenski.
 
Szef ukraińskiego państwa oświadczył też, że obecnie głównym zadaniem Ukrainy jest koordynacja działań z partnerami w odpowiedzi na rosyjskie pseudoreferenda na ukraińskim terytorium i związane z nimi zagrożenia.
 
"To nie 2014 rok. Wszyscy wszystko rozumieją. I na pewno będą działać" – podkreślił, odnosząc się do aneksji ukraińskiego Krymu w 2014 r.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy