Reklama

Świat

Rosja: do 13 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych strzelaniny w szkole w Iżewsku

PAP
Dodano: 26.09.2022
67484_26wrz2
Share
Udostępnij
W wyniku poniedziałkowej strzelaniny w szkole w Iżewsku, stolicy republiki Udmurcja w europejskiej części Rosji, zginęło 13 osób, w tym siedmioro dzieci; obrażenia odniosło 21 osób, w tym 14 dzieci – powiadomiła agencja Reutera za rosyjskim Komitetem Śledczym. Wcześniej informowano o dziewięciu ofiarach śmiertelnych.

Napastnik zastrzelił siedmioro dzieci, a także kilkoro nauczycieli i pracowników ochrony. Na miejsce zdarzenia przybył gubernator Udmurcji Aleksandr Breczałow, który podał w nagraniu wideo na Telegramie, że sprawca zbrodni miał później popełnić samobójstwo.

Doniesienia te potwierdził oddział rosyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych w Udmurcji. W komunikacie MSW poinformowano o odnalezieniu ciała mężczyzny. Nie udało się jeszcze ustalić jego tożsamości.

Tragedia w Iżewsku, to już kolejne tego rodzaju zdarzenie w rosyjskiej szkole w ciągu ostatnich dwóch lat. W maju 2020 roku w Kazaniu zginęło dziewięć osób, w tym siedmioro dzieci. We wrześniu 2021 roku zastrzelono sześć i raniono 47 osób w budynku uniwersytetu w Permie.

Liczący 645 tys. mieszkańców Iżewsk jest położony na zachód od pasma górskiego Ural, około 960 km na wschód od Moskwy. Miasto znane jest m.in. z produkcji broni, w tym automatów Kałasznikowa. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy