Reklama

Świat

Ukraińskie ministerstwo reintegracji: zagraniczni obserwatorzy referendów są także zbrodniarzami

PAP
Dodano: 25.09.2022
67431_25wrz2
Share
Udostępnij
Ukraińskie ministerstwo reintegracji tymczasowo okupowanych terytoriów podało w nocy z soboty na niedzielę nazwy ośmiu krajów, które wysłały swoich "obserwatorów" na pseudoreferenda, prowadzone przez Rosję na okupowanych terytoriach Ukrainy. To Białoruś, Syria, Egipt, Brazylia, Wenezuela, Urugwaj, Togo i RPA.

"Okupacyjne władze rosyjskie za wszelką cenę podejmują próby przeprowadzenia pseudoreferendów na tymczasowo okupowanych terytoriach. I chcą, aby były przejrzyste i zgodne z prawem. W tym celu sprowadziły nawet zagranicznych obserwatorów" – napisał resort w komunikacie.

Ukraińskie ministerstwo podkreśla, że przedstawiciele krajów, obecni na Ukrainie jako "obserwatorzy" na pseudoreferendach organizowanych przez rosyjskich najeźdźców, uczestniczą w zbiorowej zbrodni przeciwko niepodległemu państwu Ukrainy.

"W istocie uczestniczą w zbiorowej zbrodni przeciwko suwerennemu, niepodległemu państwu Ukrainy" – podkreślił resort. "Apelujemy do cudzoziemców: wszyscy, którzy zniżają się do poziomu zbrodniarzy, sami stają się zbrodniarzami! Nie da się uniknąć odpowiedzialności!" – dodano w komunikacie.

Od piątku władze okupacyjne w zajętych częściowo przez wojska rosyjskie czterech obwodach na wschodzie i południu Ukrainy przeprowadzają pseudoreferenda aneksyjne. Głosowania na okupowanych terytoriach obwodów donieckiego, ługańskiego, chersońskiego i zaporoskiego mają potrwać do wtorku.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy