Reklama

Świat

Szef Rady Europejskiej: wsparcie UE dla Ukrainy pozostanie niezłomne

Łukasz Osiński / PAP
Dodano: 21.09.2022
67194_21wrz2
Share
Udostępnij
W tej wojnie jest tylko jeden agresor – Rosja, i jeden zaatakowany kraj – Ukraina; wsparcie UE dla Ukrainy pozostanie niezłomne – napisał na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.

„Kreml ogłasza mobilizację w Międzynarodowy Dzień Pokoju 2022, podczas gdy w kraje Zgromadzenia Ogólnego ONZ pracują na rzecz współpracy, bezpieczeństwa i dobrobytu” – dodał.

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił w środę rano częściową mobilizację w Rosji. Operacja rozpoczęła się jeszcze w środę i objęła rezerwistów, czyli osoby, które już odbyły służbę wojskową, ale przed wysłaniem na front mają przejść dodatkowe szkolenie. Mobilizacja obejmie 300 tys. osób – poinformował w środę minister obrony Rosji Siergiej Szojgu.

Cztery okupowane przez Rosję regiony Ukrainy zapowiedziały we wtorek, że zamierzają przeprowadzić referenda w sprawie przyłączenia do Rosji. Są to samozwańcze tzw. Doniecka i Ługańska Republiki Ludowe, a także okupowane części obwodów chersońskiego i zaporoskiego. Pierwsze z referendów miałyby się odbyć w piątek.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy