Reklama

Świat

W. Brytania: rodzina królewska żegna Elżbietę II: niechaj ci do snu nucą chóry niebian

PAP
Dodano: 20.09.2022
67164_43482264_43482253
Share
Udostępnij
Po prywatnej ceremonii, podczas której trumnę z ciałem Elżbiety II złożono do grobu, rodzina królewska zamieściła w poniedziałek wieczorem w mediach społecznościowych niepublikowane wcześniej zdjęcie zmarłej monarchini wraz z zaczerpniętym z "Hamleta" pożegnaniem.
Na pochodzącej z 1971 r. fotografii Elżbieta II wędruje przez wrzosowiska w pobliżu zamku Balmoral w Szkocji. "+Niechaj ci do snu nucą chóry niebian.+ Z wdzięczną pamięcią – Jej Królewskiej Mości Królowej. 1926-2022" – podpisano.
 
Cytat ten to słowa, którymi w ostatnim akcie "Hamleta" Williama Shakespeare'a Horacy żegna umierającego bohatera tytułowego. Te same słowa przywołał król Karol III w swoim pierwszym po objęciu tronu przemówieniu do narodu, które wygłosił dzień po śmierci matki.
 
Elżbieta II zmarła 8 września na zamku Balmoral w wieku 96 lat. W poniedziałek odbyły się uroczystości pogrzebowe, którego ostatnią częścią było złożenie trumny z jej ciałem do grobu w kaplicy pamięci Jerzego VI w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze. W tym uczestniczyła tylko rodzina królewska.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy