Reklama

Świat

Prezydent USA z żoną i pierwsza dama Ukrainy złożyli hołd przy trumnie Elżbiety II

Marcin Furdyna/PAP
Dodano: 18.09.2022
67141_43471201_43471178
Share
Udostępnij
Prezydent USA Joe Biden wraz z małżonką Jill Biden oraz Ołena Zełenska, pierwsza dama Ukrainy, oddali hołd przy trumnie Elżbiety II w Westminster Hall w niedzielę późnym popołudniem.
Biden wpisał się do księgi kondolencyjnej, wyłożonej po śmierci brytyjskiej królowej Elżbiety II. Prezydent powiedział, że Elżbieta II reprezentowała „godność i służbę”.
 
„Świat jest lepszy dzięki niej” – dodał Biden.
 
Do oddania hołdu monarchini w Westminster Hall oraz wpisania się do księgi kondolencyjnej, wyłożonej w Lancaster House, budynku należącym do brytyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych, zostali zaproszeni wszyscy zagraniczni przywódcy, którzy wezmą udział w poniedziałkowym pogrzebie.
 
Również pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska złożyła hołd królowej. Prezydent Wołodymyr Zełenski nie mógł przybyć na uroczystości z powodu ataku Rosji na jego kraj. Zełenska wraca na Ukrainę zaraz po zakończeniu uroczystości pogrzebowych.
 
Pogrzeb zmarłej 8 września królowej Elżbiety II odbędzie się w poniedziałek w Opactwie Westminsterskim. Monarchini zmarła na zamku w Balmoral w Szkocji w wieku 96 lat.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy