Reklama

Świat

Premier Litwy: współpraca między Polską a Litwą nie jest tylko deklaracją polityczną

Grzegorz Bruszewski, Rafał Białkowski/PAP
Dodano: 16.09.2022
66974_43456944_43456942
Share
Udostępnij
Współpraca między Polską a Litwą nie jest tylko deklaracją polityczną, ale idą za tym bardzo praktyczne czyny – mówiła premier Litwy Ingrida Szimonyte po polsko-litewskich konsultacjach międzyrządowych w Wilnie.
We wtorek w Wilnie odbyły się polsko-litewskie konsultacje międzyrządowe. Podczas konferencji premierów Mateusza Morawieckiego i Ingridy Szimonyte podkreślała ona, że było to trzecie spotkanie w tym formacie, a wzięło w nim udział 12 ministrów z obu rządów. "To udowadnia, że współpraca między państwami i partnerstwo nie jest tylko deklaracją polityczną, ale idą za tym bardzo praktyczne czyny" – powiedziała.
 
Jak przekazała, wiodącym tematem rozmów była Ukraina i wojna, która toczy się o integralność terytorialną, suwerenność, a także wartości europejskie: za wolność, za możliwość podejmowania decyzji i za prawo życia nie pod dyktando. "Litwa i Polska przyjmują i proponują przyjęcia tego jako własną kwestię" – mówiła. "Jest to walka kultury z niekulturą, walka wolności z niewolnością i prawdy przed kłamstwem" – podkreślała.
 
Szimonyte mówiła, że ogromną odpowiedzialnością szefów MSZ obu państw jest skoncentrowanie uwagi międzynarodowej na sytuacji na Ukrainie.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy