Reklama

Świat

Ukraina: siły zbrojne wyzwoliły ponad 300 miejscowości w obwodzie charkowskim

PAP
Dodano: 13.09.2022
66799_43429670_43429662
Share
Udostępnij
W ciągu ostatniego tygodnia w obwodzie charkowskim, na północnym wschodzie Ukrainy, wyzwolono spod rosyjskiej okupacji ponad 300 miejscowości i niemal 150 tys. mieszkańców – powiadomiła we wtorek ukraińska wiceminister obrony Hanna Malar.
„Od 6 września do dzisiaj wyzwolone zostało 3800 km kwadratowych, ponad 300 miejscowości, a blisko 150 tys. naszych ludzi zostało wyzwolonych spod okupacji, gdzie byli de facto zakładnikami” – powiedziała cytowana przez agencję Ukrinform Malar, przebywając w wyzwolonej Bałaklii.
 
Jak dodała, „operacja wyzwalania obwodu charkowskiego trwała kilka dni i była również planowana na kilka dni”. Operacja jest kontynuowana i „została zaplanowana do pełnego wyzwolenia obwodu charkowskiego” – poinformowała Malar.
 
Wiceminister dodała, że jest pod wrażeniem „wytrwałości i hartu ducha Ukraińców”, których Rosjanie pozbawili wszelkiej łączności i możliwości ustalenia, co się dzieje na terytoriach kontrolowanych przez władzę w Kijowie.
 
„(Rosjanie) mówili im, że Ukrainy nie ma, że Ukraina ma innego prezydenta, że Ukraina po nich nie wróci. Ale oni wszyscy wytrwale czekali, wierzyli, że armia przyjdzie i wyzwoli ich” – powiedziała Malar. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy