Reklama

Świat

EMA zaleca wydanie pozwolenia na stosowanie szczepionki Moderny przeciwko Omikronowi

PAP
Dodano: 12.09.2022
66765_43419977_41578050
Share
Udostępnij
Europejska Agencja Leków (EMA) wydała pozytywną opinię, zalecającą udzielenie pozwolenia na stosowanie w Unii Europejskiej produkowanej przez Modernę szczepionki przypominającej dwuwalentnej, ukierunkowanej na wariant koronawirusa Omikron – podał w poniedziałek amerykański koncern farmaceutyczny w komunikacie.
Moderna wyjaśnia, że pozytywne zalecenie następuje po niedawnej zmianie umowy Komisji Europejskiej w sprawie szczepionek przeciwko Covid-19, która dotyczyła przedstawienia preparatów dwuwalentnych, ukierunkowanych na wariant Omikron.
 
Oprócz pozytywnej opinii Moderna uzyskała również pozwolenia na dopuszczenie do obrotu ukierunkowanej szczepionki w Australii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.
 
Moderna w drugiej połowie lipca informowała, że jej szczepionka, oznaczona symbolem mRNA-1273.214, wykazuje "istotnie wyższe miano przeciwciał neutralizujących względem wszystkich badanych wariantów, w tym subwariantów Omikron BA.1 i BA.4/5, wariantu ancestralnego oraz wariantów Alpha, Beta, Delta i Gamma".
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy