Reklama

Świat

Władze obwodu charkowskiego: ponad 40 miejscowości wyzwolonych

PAP
Dodano: 11.09.2022
66737_11wrz15
Share
Udostępnij
W obwodzie charkowskim na wschodzie Ukrainy wyzwolonych zostało spod okupacji rosyjskiej ponad 40 miejscowości, na północy i północnym wschodzie siły ukraińskie wciąż są atakowane przez wojska rosyjskie – powiedział w niedzielę szef władz obwodowych Ołeh Syniehubow.

"Jest ich (miejscowości – PAP) tak naprawdę znacznie więcej (niż 40), jednak po prostu nie możemy podać liczby ze względu na cele operacji wojskowej naszych sił zbrojnych. Ogółem na północy i kierunku północno-wschodnim nasze siły zbrojne utrzymują pozycje. Wróg stara się je stale atakować, przebić się. Atakuje przy użyciu wszystkich rodzajów broni" – powiedział Syniehubow w wywiadzie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej władz regionu.

Syniehubow wyjaśnił, że wyzwolona została "znaczna część terenów rejonu (odpowiednik powiatu – PAP) czuhujewskiego, bałaklijskiego i kupiańskiego. "Nasze oddziały weszły do Kupiańska. Trwa wyzwalanie miejscowości w rejonie iziumskim" – mówił Syniehubow. (https://kharkivoda.gov.ua/news/117410).

Rosyjski portal Agentstwo (założony za granicą przez dziennikarzy niezależnego portalu Projekt) podał w niedzielę, że ministerstwo obrony Rosji przedstawiło na briefingu mapę, na której wskazano tereny kontrolowane obecnie przez armię ukraińską. Z mapy wynika, że Rosjanie kontrolują teraz niewielką część obwodu charkowskiego – tereny położone za rzeką Oskoł. (https://t.me/agentstvonews/1288). Jeśli mapa zawiera prawdziwe informacje, to wynika z niej, że Ukraińcy odbili pograniczne miasto Wołczańsk, które znalazło się pod okupacją już 24 lutego br., w pierwszym dniu inwazji rosyjskiej. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy