Reklama

Świat

Prezydent Zełenski: obrona terytorialna wyzwoliła dwie kolejne miejscowości

Jarosław Junko / PAP
Dodano: 11.09.2022
66724_11wrz3
Share
Udostępnij
Siły ukraińskiej obrony terytorialnej wyzwoliły dwie kolejne miejscowości, Wasyłenkowe i Artemiwkę w obwodzie charkowskim na wschodzie kraju – oświadczył w sobotę wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

„Krok za krokiem nasi żołnierze wyzwalają ukraińską ziemię. Żołnierze 113. Oddzielnej Brygady Obrony Terytorialnej wyzwoliły Wasyłenkowe i Artemiwkę w obwodzie charkowskim” – poinformował w Telegramie.

Szef państwa przypomniał, że wolności nie zdobywa się w prosty sposób. „Ukraińscy obrońcy ceną własnego życia walczą o niepodległość dla każdego z nas” – napisał, dziękując wojskowym za ich poświęcenie. „Jesteśmy dumni z każdej i każdego z was!” – oświadczył prezydent Zełenski.

Szef ługańskiej wojskowej administracji obwodowej Serhij Hajdaj nie wykluczył tymczasem szybkiego wyzwolenia Swatowego, Kreminnej i Rubiżnego w obwodzie Ługańskim.

„Postępy są ogromne. Trwają walki w różnych punktach, ale okupanci głównie uciekają. Możliwe, że już jutro nadejdą dobre wieści ze Swatowego, Kreminnej i Rubiżnego” – powiedział Hajdaj w ukraińskiej telewizji.

Poinformował, że w nad budynkiem administracji w Kreminnej nadal wisi ukraińska flaga, którą dzień wcześniej wywiesili ukraińscy partyzanci i której wciąż obecni tam okupanci nie zdjęli. Powiedział także, że Rosjanie i ich kolaboranci zaczęli uciekać w stronę Rosji.

„Pakują walizki, szczególnie raszyści z Ługańska, Ałczewska i innych miast, które były pod okupacją jeszcze od 2014 roku. Kolejki do wyjazdu są kilometrowe” – podkreślił Hajdaj.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy