Reklama

Świat

Władze Ukrainy: 10 września to dzień wyzwolenia Iziumu od sił rosyjskich

PAP
Dodano: 10.09.2022
66718_43406659_43406459
Share
Udostępnij
Siły ukraińskie są w Iziumie w obwodzie charkowskim – potwierdził zastępca mera tego miasta na wschodzie Ukrainy Wołodymyr Macokin. 10 września to dzień wyzwolenia Iziumu z rąk wojska rosyjskiego – dodał.
Wieczorem w sobotę szef biura prezydenta Ukrainy Andrij Jermak opublikował zdjęcie ukraińskich wojskowych na przedmieściach okupowanego od kwietnia przez wojska rosyjskie Iziumu. (https://t.me/ermaka2022/1265)
 
"W Iziumie są nasze Siły Zbrojne Ukrainy. Nie można powiedzieć, że operacja wojskowa, mająca na celu wyzwolenie Iziumu jest zakończona, ale nasi wojskowi działają. (…) To prawdziwe święto – dzień wyzwolenia naszego miasta. 10 września to dzień wyzwolenia Iziumu spod okupacji raszystowskiej" – powiedział zastępca mera, cytowany przez portal NV.
 
Dowódca batalionu Swoboda Petro Kuzyk przekazał, że rosyjskie wojska wycofały się z Iziumu pod naciskiem ukraińskiej armii.
 
Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia wyzwolenia Iziumu ze strony sztabu generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy.
 
Cytowane przez agencję Reutera rosyjskie ministerstwo obrony ze swej strony poinformowało w sobotę o "przegrupowaniu" swoich sił z Bałakliji i Iziumu na odcinek doniecki. Wcześniej tego dnia ukraińskie siły ogłosiły wejście do Kupiańska w obwodzie charkowskim.
 
Lokalne władze podają, że pod Łymanem w obwodzie donieckim trwają zacięte walki. Z kolei w obwodzie ługańskim na obrzeżach okupowanego Lisiczańska jest ukraińskie wojsko.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy