Reklama

Świat

Korea Północna: oficjalnie zadeklarowano posiadanie broni jądrowej

PAP
Dodano: 09.09.2022
66661_43395287_43395261
Share
Udostępnij
Korea Północna przyjęła ustawę, oficjalnie deklarując się jako państwo posiadające broń jądrową.
Północnokoreański przywódca Kim Dzong Un oświadczył, że status ten jest "nieodwracalny" i że nie będzie negocjacji w sprawie denuklearyzacji – podała w piątek agencja Reutera, cytując komunikat państwowych mediów.
 
Kim Dzong Un powiedział, że nigdy nie wyrzeknie się broni atomowej, a także, że USA chcą upadku jego rządu.
 
Północnokoreańskie Najwyższe Zgromadzenie Ludowe przyjęło nową ustawę w czwartek – poinformowała państwowa agencja KCNA, cytowana przez Reutersa.
 
Ustawa nakreśla, kiedy broń jądrowa może zostać użyta, w tym do ochrony strategicznych aktywów kraju i jeśli zostanie on zaatakowany. Prawo zakazuje również jakiegokolwiek dzielenia się bronią jądrową lub technologią z innymi krajami – podała KCNA.
 
"Największe znaczenie w tworzeniu prawa dotyczącego polityki w zakresie broni jądrowej ma wyznaczenie nieodwracalnej linii, aby nie było możliwości targowania się w sprawie naszej broni jądrowej" – powiedział Kim w przemówieniu do Najwyższego Zgromadzenia Ludowego.
 
Krok ten następuje, gdy obserwatorzy wskazują, że Korea Północna wydaje się przygotowywać po raz pierwszy od 2017 roku do wznowienia testów z bronią jądrową – przypomina Reuters.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy