Reklama

Świat

Ukraińska policja: Rosjanie zabili już ponad 7 tys. cywilów

PAP
Dodano: 03.09.2022
66477_3wrz1
Share
Udostępnij
Od początku rosyjskiej inwazji ukraińska policja odnotowała 22 tys. rosyjskich ataków, w których ucierpiało 24 tys. obiektów cywilnych; zginęło ponad 7 tys. ukraińskich cywilów – podał wiceminister spraw wewnętrznych Jewhenij Jenin.

Tego rodzaju dane nie uwzględniają zazwyczaj osób zabitych na terenach okupowanych obecnie przez Rosję, w tym w ostrzeliwanym i bombardowanym przez wiele miesięcy Mariupolu, gdzie bilans cywilnych ofiar mógł być znacznie wyższy.

„Rosjanie w dalszym ciągu ostrzeliwują terytorium niepodległej Ukrainy z maniakalną pasją, nie przerywając ani na chwilę przez 191 dni. Tylko w ostatnim dniu policja otrzymała doniesienia o atakach na 28 miejscowości” – powiedział Jenin.

„W tych bezlitosnych atakach giną cywile. Tylko w ciągu ostatniego dnia jednostki śledcze policji państwowej wszczęły prawie 140 postępowań karnych w sprawie przestępstw popełnionych na terytorium Ukrainy przez żołnierzy sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej, Republiki Białorusi i ich wspólników” – dodał wiceminister.

„Chcę podkreślić, że ostrzały zabijają cywilów. Liczba cywilów zabitych w ciągu tej wojny przekracza już 7 tys. Kolejnych 5,5 tys. cywilów zostało rannych” – powiedział Jenin.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy