Reklama

Świat

Ukraina: odparto ataki sił rosyjskich w obwodzie donieckim i chersońskim

PAP
Dodano: 03.09.2022
66475_03wrz1
Share
Udostępnij
Siły ukraińskie odparły rosyjskie ataki w rejonie miejscowości Bachmutske, Kodema, Zajcewe, Awdijiwka, Marjinka i Wremiwka w obwodzie donieckim – powiadomił Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy w porannym komunikacie w sobotę.

Odparto również natarcia przeciwnika w obwodzie chersońskim – w rejonie miejscowości Wysokopilla i Potiomkine – dodano w opublikowanym na Facebooku komunikacie (https://tinyurl.com/2hd6ep85).

Poinformowano, że w ciągu ostatniej doby przeciwnik przeprowadził sześć uderzeń rakietowych oraz 20 lotniczych, atakując cele wojskowe i cywilne na terytorium Ukrainy. Rosjanie kontynuują ataki ogniowe wzdłuż linii frontu od obwodu charkowskiego do chersońskiego.

Lotnictwo ukraińskie przeprowadziło ponad 40 lotów bojowych dla wsparcia sił naziemnych, niszcząc m.in. kilka punktów dowodzenia i magazyn z amunicją. Siły ukraińskie atakowały cele na zapleczu wojsk agresora.

Według sztabu na terytoriach okupowanych, w południowej części kraju, siły okupacyjne nasiliły działania filtracyjne, chcąc osłabić proukraińskie nastroje ludności.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy