Reklama

Świat

Ukraina: zniszczono przeprawę przez Dniepr i kwaterę wojsk rosyjskich w Nowej Kachowce

PAP
Dodano: 30.08.2022
66370_43308808_43308793
Share
Udostępnij
Siły ukraińskie zniszczyły przeprawę promową przez Dniepr we wsi Lwowe, a także kwaterę wojsk rosyjskich w hotelu na terenie klubu jachtowego w Nowej Kachowce – powiadomił we wtorek na Facebooku Serhij Chłań, proukraiński wiceszef rady regionu chersońskiego na południu kraju.
"Wyjątkowo długie jest też najnowsze zestawienie zniszczonego sprzętu wojskowego Rosjan. Przeciwnik stracił system obrony przeciwlotniczej S-300 oraz systemy artyleryjskie Grad i Uragan, czołgi, haubice. Potwierdzono również kolejne precyzyjne ataki na magazyny uzbrojenia" – oznajmił Chłań. (https://tinyurl.com/5fpateub)
 
Jak dodał, należy się wstrzymać z przekazywaniem pogłosek o wyzwolonych spod rosyjskiej okupacji miejscowościach, ponieważ jest to "wrażliwa kwestia", a rozgłaszanie niesprawdzonych doniesień posłuży wyłącznie najeźdźcom. "Apeluję (też) do mieszkańców, by pozostawali w bezpiecznych miejscach i ograniczyli przemieszczanie się" – napisał Chłań, odnosząc się do ukraińskich działań bojowych w obwodzie chersońskim.
 
W poniedziałek zgrupowanie "Kachowka" Sił Zbrojnych Ukrainy poinformowało, że wszystkie przeprawy drogowe przez Dniepr w regionie chersońskim, czyli samochodowy i kolejowy most Antonowski pod Chersoniem oraz most w Nowej Kachowce, zostały zniszczone. Rosyjskim okupantom "pozostają tylko przeprawy piesze" – przekazano w oświadczeniu na Facebooku.
 
Również w poniedziałek ukraińskie dowództwo operacyjne Południe, a także m.in. amerykańskie media i ośrodki analityczne donosiły o skutecznym ukraińskim natarciu na rosyjskie pozycje na Chersońszczyźnie. Waszyngtoński Instytut Studiów nad Wojną powiadomił w najnowszym raporcie, że Ukraińcy wyzwolili kilka miejscowości na zachód i północny zachód od Chersonia oraz na południe od granicy obwodów chersońskiego i dniepropietrowskiego. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy