Reklama

Świat

Prezydent Ukrainy: powrócimy na Donbas i resztę okupowanych terytoriów

PAP
Dodano: 28.08.2022
66326_28sie14
Share
Udostępnij
Ukraina z całą pewnością powróci na Donbas i resztę tymczasowo okupowanych przez siły rosyjskie terytoriów – zapewnił w niedzielę prezydent tego kraju Wołodymyr Zełenski.

Pod koniec sierpnia na Ukrainie obchodzony był Dzień miasta Donieck i Dzień Górnika – zaznaczył Zełenski. "Donieck zawsze był jednym z najbogatszych i najsilniejszych miast Ukrainy, a praca górnika była jednym z najbardziej poważanych zawodów" – kontynuował.

Obecnie – jak dodał szef państwa – "Donbas jest praktycznie zniszczony, spustoszony przez rosyjskie ataki". "Dumny i słynny ukraiński Donieck jest poniżony przez rosyjską okupację, jest rozgrabiony" – podkreślił Zełenski.

"Rosja przyniosła tam to, co najstraszniejsze: absolutne lekceważenie wartości wszelkiego życia, całkowity brak szacunku do wszystkich; okupanci przynieśli degradację i zabitych. I wierzą, że są tam na zawsze" – powiedział szef państwa w wieczornej odezwie do narodu.

"Ale są tam tymczasowo. Ukraina na pewno powróci" na wszystkie okupowane terytoria – zapewnił.

Zełenski poinformował, że przeprowadził naradę z przedstawicielami sektora obrony i bezpieczeństwa. Podkreślił, że nie może ujawniać szczegółów spotkania, jednak – jak zapowiedział – jego rezultaty siły rosyjskie odczują w dalszych działaniach ukraińskich obrońców.

(https://t.me/V_Zelenskiy_official/3053)

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy