Reklama

Świat

Zełenski: Ukraina nie atakuje cywilów; zamierza odzyskać Krym

PAP
Dodano: 23.08.2022
66214_23sie9
Share
Udostępnij
Ukraina nie atakuje ludności cywilnej na terytorium innego państwa i na swoich ziemiach, okupowanych przez Rosję – oświadczył Wołodymyr Zełenski. Występując podczas sesji Platformy Krymskiej prezydent zapowiedział, że Ukraina odzyska Krym, bo jest to jej terytorium i sama zdecyduje, jak to zrobić.

„Ukraina nie prowadzi żadnych ataków na ludność cywilną, która znajduje się czy to na terenie innego państwa, czy – na terytorium Ukrainy, będącym pod tymczasową okupacją – oświadczył we wtorek Zełenski na konferencji prasowej podczas Platformy Krymskiej.

Zełenski, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina, zaznaczył, że ukraińscy wojskowi wiedzą, co robią oraz gdzie na terytoriach okupowanych znajdują się obiekty wojskowe.

„Tam mogą działać zgodnie z planem” – powiedział Zełenski.

„Będziemy dążyć do odzyskania Krymu, bo to jest nasze terytorium. Dowolnym sposobem, tak jak zdecydujemy. Zdecydujemy samodzielnie, bez konsultacji z jakimkolwiek państwem świata” – dodał.

Platforma Krymska, to zainicjowane w ubiegłym roku międzynarodowe forum, dotyczące deokupacji Krymu. Rosja nielegalnie zaanektowała Krym, część ukraińskiego terytorium, w marcu 2014 r. Obecnie używa terytorium półwyspu jako zaplecza do prowadzonej od lutego inwazji na Ukrainę.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy